ŚwiatDiety.pl

Switch to desktop

Wody, wody... dla zdrowia i urody !

wody wody dla zdrowia i urody www.woda.ovh.orgRegularne picie wody nawadnia, nawilża nasz organizm, uzupełnia niedobory składników mineralnych. Od lat osoby z branży namawiają poprzez różne kampanie społeczne do picia większej ilości wody, która wypijana w odpowiednich ilościach wspomaga pracę naszego organizmu. Z roku na rok jest coraz lepiej wśród Polaków z piciem wody jednak cały czas jesteśmy poniżej średniej w Europie.

WAŻNE ! Należy zwrócić uwagę jaką wodę pijemy absolutnie w przedbiegach odpada woda źródlana, woda stołowa oraz woda smakowa. Szczególnie wodę smakową powinno się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wykluczyć ze świadomości konsumentów. Taka ,,woda” oprócz parunastu łyżeczek cukru oraz czasami garstki chemii nic więcej nie ma nam do zaoferowania jako płyn.

Wśród wód mineralnych wyróżniamy wodę bardzo niskozmineralizowaną, niskozmineralizowaną, średniozmineralizowaną, wysokozmineralizowaną. Na co dzień w zasadzie powinno się wypijać wodę średniozmineralizowaną w sytuacjach wytężonej aktywności fizycznej lub podczas upałów zalecana jest woda mineralna wysokozmineralizowana.

Woda jest w zasadzie niezbędna dla naszego organizmu, gdyż z udziałem wody zachodzą prawie wszystkie jak nie wszystkie procesy w naszym organizmie. Dziennie organizm obraca około 2,5l wody a więc żeby bilans się zgadzał mniej więcej tyle powinnyśmy mu dostarczać każdego dnia. W przypadku gdy nie dostarczymy odpowiedniej ilości płynów nasz organizm zatrzyma sobie pewną pulę płynów aby mógł normalnie funkcjonować przynajmniej przez jakiś czas. Jeżeli odczuwamy pragnienie powinien to być sygnał dla nas, że nasz organizm jest już lekko odwodniony i niezwłocznie sięgnąć po butelkę wody.  

Copyright 2013 Światdiety.pl. All Rights Reserved
Powered by: Softdesign Studio

Top Desktop version